היהלום של קרית שמונה (סיכום גמר הגביע)

נתניה עלתה לגמר הגביע במערך שפחות ראינו בליגת העל השנה מהקבוצות בצמרת – קו של ארבעה שחקנים בקישור ושני חלוצים שממעטים לבצע עבודה הגנה. בק"ש ראינו מערך של יהלום במרכז המגרש.

קש גמר גביע

נתניה ניסתה, כצפוי, לשחק בעיקר על ערן לוי, כאשר התרגיל המרכזי שלה היה שלוי מקבל את הכדור עם הגב לשער ומשהה אותו עד למסירת עומק לשריקי על קו שמאל או לקאיודה – שניהם מנצלים את הדאבל אפ שעשתה ק"ש על לוי.

ערן לוי גביע

מטבע הדברים, שריקי קצת "גנב" שטח כדי לצאת עם יתרון למתפרצות האלה. רוצ'ט ואוחיון ניצלו את זה כדי לרווח את המשחק ואת הקישור האחורי של נתניה (פרץ וצלישר), וליצור מקום לבעיטות מרחוק.

הבעיה של ק"ש מול קבוצות מתגוננות – בוודאי מול קבוצה שעושה זאת היטב (שומרת על קו נבדל בצורה מעולה, מקפידה על 6 שחקנים מאחורי הכדור) – שאין לה מספיק שחקנים שמסוגלים לייצר יתרון על שטח קטן. מנגה ועאבד יוצרים את היתרון בזכות פיזיות ומהירות ופחות בדריבל. מכאן שהבעיטות מרחוק היו הנשק העיקרי לנצח את המשחק המתגונן והמבוקר ואכן, בעיטה כזו (מתוך 18) הסתיימה בשער ניצחון.

הנשק השני היה כניסות המגנים לעומק. כך נראתה ההתקפה של ק"ש בזמן פוזשן במחצית השנייה:

התקפת קש גביע

בהמשך הצטרף גם מזרחי במקום פנקה, וק"ש עמדה במערך של 4-2-4 (בראון וקהת בקישור), אבל המשיכה לנסות ולפנות שטח למגנים. נתניה המשיכה לעמוד מצוין בקו נבדל וסיכלה את הניסיונות האלה.

הבעיה של נתניה, בנוסף לפערים המובנים בין קבוצה שנבנתה כדי לשלוט בליגה לעומת הכנה למשחק אחד בו היא צריכה להתגונן היטב, הייתה מחסור בתכנית ב'. כשההתקפות דרך לוי לא הלכו, נתניה הלכה לאיבוד במסירות לא מועילות במרכז השדה, בוודאי כאשר היא לא מספיק מוכשרת כדי לבצע הנעת כדור מהירה תחת לחץ של ק"ש. מזרחי ניסה להכניס לצורך כך את שלו מנשה וזה עבד להתקפה אחת (הכנסת כדור טובה לאברג'יל), אבל לא יותר מזה.

  4 comments for “היהלום של קרית שמונה (סיכום גמר הגביע)

 1. קורא אדוק
  8 במאי 2014 at 8:34 pm

  מעולה!

  • תולעת
   8 במאי 2014 at 10:51 pm

   תודה קורא, ברכות על הזכיה

 2. טל 12
  9 במאי 2014 at 1:57 am

  תודה על הפוסט

  ק"ש היו טובים יותר וניצחו בצדק (לצערי). אני חושב שמזרחי הכין את הקבוצה היטב למשחק מול קבוצה עדיפה, אם כי ניתן היה להמר על הרכב קצת יותר התקפי,לטעמי.

  אני חושב שאפשר לפתוח עם קאיודה על הקו בצד אחד ובצד השני עם ניר אברג'ל (במקום רול ) וכך ליצור יותר אופציות להתקפות מהירות. במקרה כזה שריקי יכול לשחק את החלוץ הנסוג וערן לוי משחק בשפיץ "חלוץ מזיוף"(ויורד לקישור לקבל כדורים) מה שמאפשר לשחקני הקו לנוע לכיוון מרכז הרחבה (בעיקר שלוי יורד לכיוון מרכז המגרש לקבל כדורים).אני גם הייתי מעדיף לפתוח עם שלו מנשה בקישור האחורי במקום פרץ.

  חזרנו רטובים אך רטובים 🙂

 3. D!
  9 במאי 2014 at 11:08 pm

  איה תודה על יופי של פרוייקט שהלך והשתפר לאורך כל העונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *