בוקה ומבולקה. הפועל ת"א מנצחת את ב"ש

עומר קזבלנקה על ההחלטה הטקטית המפתיעה שניצחה לדומב את המשחק: להעתיק מאלישע

הקהל שהגיע אתמול לבלומפילד זכה לראות משחק מאוד קצבי אך מפוזר מאוד, שסיפק חומר טוב לקליפ סיכום העונה. גם ברמה הטקטית זכינו לראות משחק מסקרן ואפילו מפתיע. לפני המפגש היה אפשר להניח שהפועל תשאף להאט את הקצב ולשלוט באחזקת הכדור תוך בנייה איטית של התקפות מהאמצע
בפועל, הדבר המפתיע הוא שדומב שאף לנצח את אלישע דווקא בכלים שלו – משחק מעבר מהיר מהגנה להתקפה תוך ויתור מעשי על האמצע. דומב פתח במערך משיק לזה של אלישע שתפקד בפועל כ- 4-4-2 כאשר רוב הזמן ספורי מתפקד כמעין חלוץ שני לצד גוזלן. זה עבד מצויין לתל אביבים שהצליחו לייצר 9 בעיטות מתוך הרחבה, רובן תוצר של התקפת מעבר לאחר חילוץ כדור על ידי שחקן קישור\קו קדמי. הנה מספר דוגמאות שאף מדגימות דפוס מעניין בבניית ההתקפה המתפרצת עצמה.

 

 

איך זה התאפשר? סיבה משמעותית לסוג המשחק הזה היא בחירתו של דומב להציב שחקן דינמי שיודע גם ללחוץ ולחלץ כדור, גם לרווח את המשחק בריצה לעומק וגם לכדרר לעומק – את כל אלה קיבל אתמול מספורי. ברוב המשחקים העונה בחר דומב לשחק עם חמישה קשרים שיודעים לנטר את קצב המשחק ובעיקר לבנות אותו בסבלנות. ספורי ויחזקאל (כאשר הוא בריא) הם בדיוק סוג השחקנים שדווקא מאפשרים להפועל לשחק משחק מעבר מהיר שמביא למצבי הבקעה. זה לא מקרי שאתמול היה המשחק הראשון של הפועל העונה בו הייתה נחותה באחוזי אחזקת הכדור. מנגד, היא ייצרה הכי הרבה מצבי הבקעה מאז משחקה מול הפועל חיפה. אגב, זהו המשחק השני העונה בו ספורי פותח בהרכב. מתי היה הראשון? מול אותה הפועל חיפה. גם אז הפועל הבקיעה שלושה שערים.
הכתובת הייתה על הקיר: האם אלישע יכול היה למנוע את הגול השלישי?
התרגיל שהוביל לגול השלישי של הפועל הוא מהלך שבאר שבע יכולה הייתה למנוע בסקאוטינג טוב ואפילו בתגובה למהלך המשחק. מתי הפועל כבר הבקיעה מתרגיל קרן דומה? הפועל חיפה. כמה נגמר אז? 3.

 

  1 comment for “בוקה ומבולקה. הפועל ת"א מנצחת את ב"ש

  1. המגיב.
    23 בנובמבר 2014 at 11:31 pm

    במזל המשחק הזה לא נגמר 6 -3 להפועל תל אביב.
    כן חכמון טעה ובגדול, אבל אלונה טעתה יותר שהמשיכה עם היצור והקסדה. אנחנו קבוצה כלכך חלשה, שאנשים לא מבינים עד כמה. מזל שיש לנו שחקנים ברמה גבוהה, מזל! איך אפשרנו לקבוצה האנמית הזו להגיע לכלכך הרבה מצבים? איך עם כלכך הרבה טכניקה ומהירות בהתקפה שלנו אנחנו לא שוברים בקלות את קו ההגנה הגבוהה והאיטי של תל אביב? רק יצור לא מפותח, יכול לנצל 5 אחוז מקבוצה כלכך מוכשרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *