למה לא רואים אותך? לקראת ק"ש-מכבי

קרית שמונה נראת כרגע כקוראת התיגר היחידה על מכבי ת"א, אך שודרה רק פעמיים מתחילת העונה. איה שורק משלימה פערים

נראה שהעונה הנוכחית התחילה עבור קרית שמונה במקום בו הסתיימה עונת 13/14 והיא נמצאת בכושר נהדר מתחילת העונה; אפשר רק להצטער על כך שכצופים כמעט ולא ראינו את הקבוצה הזו משחקת כיוון שרק שני משחקי ליגה שלה שודרו בינתיים. בשניהם ק"ש הייתה טובה משמעותית מיריבותיה, גם אם לא הצליחה לנצל את ההזדמנויות הרבות כדי לנצח את בית"ר.
שני המשחקים הללו שוחקו באצטדיון בקרית שמונה, והקבוצה שומרת בצורה טובה על הבית. מאזנה ב- 22 משחקי הבית האחרונים בליגה (18 מעונת 13/14 ועוד 4 בעונה הנוכחית)

טבלה

במשחקה הביתי האחרון, נגד בית"ר, עלתה קרית שמונה עם מערך של שלושה שחקני קישור מגוונים ודינמיים מאד (עזאם, קהת ורוצ'ט שהוחלף ע"י עאבד), שהצליחו לבטל כמעט לחלוטין את השלישייה המקבילה של בית"ר. מבחינה התקפית, ק"ש כמעט ולא איבדה כדורים במרכז המגרש. עם זאת, קשה להניח שמול מכבי נראתה שלישייה כזו ללא קשר אחורי אגרסיבי יותר, שמרוויח כדורים בפעולות אישיות – בראון שחוזר מפציעה או פנקה, שבעונה שעברה שיחק בשני משחקי הבית מול מכבי (תיקו וניצחון) ולא שיחק בשני משחקי החוץ בבלומפילד (2 הפסדים).
כיסוי השטחים של שלישיית הקישור וההצטרפות הטובה שלהם להתקפה אפשרו לק"ש להתקיף עם שחקנים רבים במתפרצות, ולהגיע עם 5-6 שחקנים לקרבת הרחבה בצורה מהירה.

התקפה

אחד הדברים שאיפיינו את ק"ש, למעשה מאז עונת האליפות עם רב"ש, זו יכולת הנעת הכדור תחת לחץ (בפרט של ההגנה ושל חיימוב), כאשר היא מנצלת את היכולת הזו כדי למצוא שחקנים בעיקר באגפים בהתקפות מעבר מהירות ויעילות. מכבי תצטרך למצוא את האיזון בין משחק לחץ ועליה גבוהה של המגנים להתקפה ובין משחק שמרני יותר.


בעונה החולפת ספגה מכבי חמישה שערים באצטדיון בקרית שמונה, בחלוקה הבאה: שניים מטעות קריטית של ההגנה (מיטרוביץ' וטיבי/ח"פ), אחד במתפרצת ושניים נוספים ממצבים נייחים. בפרמטר האחרון ק"ש לוהטת גם העונה – 9 מתוך 17 שעריה העונה הגיעו ממצבים כאלה (ללא פנדלים וללא בעיטות ישירות!). ארבעה מהבישולים של מנגה הם תוצאה של הגבהה טובה לרחבה. אופיר מזרחי בישל שער נוסף. בהתאמה, שבעה משעריה של הקבוצה הגיעו מנגיחות (הנתון הגבוה בליגה), כאשר לקאסיו פרננדס, הבלם, שני שערים אחרי 8 משחקים. קאסיו משחק תפקיד מרכזי במצבים נייחים, כאשר הוא לרוב עושה תנועה לפינה הקרובה של השער (וצדק עושה תנועה אלכסונית דומה מאחוריו).
למרות שהדבר טרם הוביל לשער, כדאי למכבי להתכונן גם להוצאות החוץ הארוכות של פינאס באגף השמאלי – גם אם כשלעצמן לרוב אינן מסוכנות, זה מכווץ את ההגנה בתוך הרחבה, והכדור לרוב יחזור לשחקן שפנוי להרמה/בעיטה חופשית יחסית.
הוצאות חוץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *