נייחים. סיכום הסיבוב של הפועל תל אביב

הפועל של דומב אוהבת להניע כדור, אך כובשת רק ממצבים נייחים ותלויה באופן מוחלט בגילי ורמוט. עומר קזבלנקה על הסיבוב הראשון הפועל

לקראת פתיחת הסיבוב השני זהו זמן טוב לניתוח כללי של הקבוצה של דומב שנמצאת כרגע בנקודה הנמוכה ביותר שלה העונה.

הגנה

הדבר הבולט ביותר במשחקים האחרונים הוא התחושה שמשהו התרופף במשחק ההגנה של הפועל. בחמשת המשחקים האחרונים, השוערים של דומב הוציאו 13 כדורים מהרשת שהם 2.6 למשחק. מאוד קשה לנצח כאשר אתה סופג בכמויות כאלו וזה אכן קרה רק פעם אחת בחמשת המשחקים האחרונים כאשר הפועל הבקיעה שלישייה נגד ב"ש (הפעם השנייה בלבד העונה שהקבוצה כובשת יותר מגול למשחק)

 

הפועל ספיגת שערים

 

ניתוח סטטיסטי מעמיק יותר מגלה שהפועל לא בהכרח עושה משהו שונה בהגנה. בחמשת המשחקים האחרונים היא אפשרה 4.2 בעיטות למסגרת – זאת לעומת 4.28 בעיטות למסגרת ב-7 המשחקים שקדמו להם. בסה"כ נראה שבמחזורים האחרונים, כדורים שבעטה היריבה ושבמחזורים הראשונים לא נכנסו באופן מקרי מוצאים איכשהוא את דרכם לרשת. דוגמא טובה לכך היא המשחק האחרון נגד מכבי פ"ת תקווה שאיימה על השער של הפועל רק 4 פעמים (פעם אחת בלבד מתוך הרחבה) אך הבקיעה פעמיים כאשר הכדורים פוגעים בשחקנים של דומב בדרך לרשת.

בשורה התחתונה, משחק ההגנה של דומב היה לא מספיק טוב מתחילת העונה. נראה שכעת הפועל מתחילה לשלם על זה את המחיר.

 

התקפה

מה שהכי צריך להדאיג את דומב הוא משחק ההתקפה של הקבוצה. ב-12 משחקים כבשה הפועל 14 שערים שזה מעט יותר מגול למשחק, נתון נמוך כשלעצמו. אבל מה שמעניין עוד יותר היא העובדה שהקבוצה כבשה 9 מתוך 14 השערים ממצבים נייחים. מהלך של קרן קצרה הוא כרגע החותם הטקטי של דומב בקבוצה.

 

 

הפועל מרבה לשחק קרנות קצרות ואלו הביאו לה 3 שערים באופן ישיר ועוד אחד באופן עקיף כאשר קרן קצרה הובילה לפנדל אותו כבש ורמוט נגד ב"ש.

 

נייחים

 

הנתון המדאיג ביותר מבחינת דומב הוא שהפועל כבשה רק 5 שערים בלבד כתוצאה ממשחק שוטף, כלומר: גול כל 216 דקות! זה בוודאי לא הכדורגל ההתקפי שהיה לברקוביץ' בראש כאשר הוא הגיע. שני שערים הגיעו מבעיטה מרחוק (ורמוט נגד הפועל חיפה ואיקנדה נגד ב"ש) שניים מהתקפת מעבר מסודרת (גוזלן באשדוד ואוחיון נגד עכו) ועוד אחד מהגבהה של ורמוט לסשה אחרי שקרן (קצרה) של הפועל הורחקה והכדור חזר לורמוט (שער שלא כללנו בחישוב הקרנות הקצרות).

 

מה שנגזר מכך הוא שהפועל לא כבשה שער אחד ב-12 משחקים מהתקפת מעבר! הנתון הזה הוא די מדהים בהתחשב בעובדה שהתקפות מעבר מהוות את הכלי הכי יעיל בכדורגל להבקעת שערים. אין ספק שהדבר קשור להעדפה של דומב לשחק פוזשן אך זה נובע גם כן ממחסור בשחקנים שרצים לעומק בסגל. הנתון הזה חייב להוות חומר מחשבה עבור דומב לקראת ינואר המתקרב.

 

ורמוט

ואם בינואר עסקינן, בצל השמועות החוזרות שווה להתעכב על התרומה של ורמוט לקבוצה. הנתונים הם ברורים וחד משמעיים. מתוך 14 השערים שכבשה הפועל ורמוט היה מעורב ב-10! 3 הוא כבש, 6 הוא בישל (שניים לשערים עצמיים) ובעוד 1 היה מעורב ישירות (אשדוד). כמעט כל דבר טוב שקורה בהתקפה של הפועל עובר דרך ורמוט שמייצר 2.3 מסירות מכריעות מוצלחות למשחק (מתוך 3.8 נסיונות). אגב, בכל פעם שהשלים לפחות 3 מסירות מכריעות מוצלחות הפועל ניצחה העונה, מלבד פעם אחת נגד מכבי חיפה.

לאור הנתונים, נראה שלברקוביץ' יש שתי ברירות: או להתאבד עליו או להתאבד בלעדיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *