איטית, אבל לפניך. בית"ר מנצחת את חיפה

מערך מעניין אך איטי של קורצקי הספיק כדי לנצל את השטחים במרכז המגרש החיפאי, לכבוש שלושה שערים, ולשלוח את סטנוייביץ' הביתה אחרי קצת יותר מסיבוב

כבר לאחר פרסום הרכבי הקבוצות היה ברור שכל אחת מהן תנסה להתקיף דרך המקום בו יש לה יתרון מספרי מובנה – מכבי חיפה דרך האגפים ובית"ר ירושלים דרך האמצע.

מערךים

בבית"ר ראינו הרכב מעניין, עם שלושה קשרים מרכזיים לפני פריירה. היתרונות של ההרכב באו לידי ביטוי במחצית הראשונה: קריאף, אזולאי וממן הרבו להחליף מקומות וכיוון שממילא לבית"ר היה יתרון מספרי במרכז השדה, בהתקפות רבות מצא אחד מהם שטחיםבעיקר באגף שמאל בחלל שהותיר משומר כשעלה להתקפה – כשהוא עם הפנים לשער ובקרבת הרחבה. היתרון השני הוא היכולת לחפות על האגפים ולאפשר עלייה גבוהה של המגנים.

מערך 2

החסרונות של ההרכב הזה הם האיטיות ההתקפית, גם בפוזשן וגם בהתקפות מעבר וכישרון מוגבל בדריבל – שלושת הקשרים טובים בבעיטה ובמסירה, אבל פחות בדריבל, וממן איבד כך כדורים רבים. בעיקר במחצית הראשונה, ראינו את בית"ר מגיעה לרחבה עם מעט מדי שחקנים ובוחרת יותר מדי פעמים דווקא בבעיטה מרחוק.

במחצית השנייה, בוודאי אחרי הרחקתו של בוקולי וההחלטה של סטנויביץ' לשחק במערך של 3-4-2, בית"ר ניצלה היטב את השטחים הריקים באגפים ואת הזמן הרב שזה נתן לשחקניה להגביה, לרוץ לעומק ולהבקיע בקלות מול השוער.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *