שער נעול. האם אוסטין אג'ידה הוא השוער הטוב בישראל?

אוסטין אג'ידה לא נזכר בדרך כלל כמועמד לשוער הטוב בליגה, אבל הנתונים מראים שהוא השוער שצריך לבעוט לו הכי הרבה בעיטות כדי לכבוש, ובפער ניכר מסטויקוביץ' וקולינאס

אוסטין אג'ידה נתן אתמול משחק נפלא נוסף, כשעצר את הפנדל של זהבי ולא פחות משש בעיטות צהובות נוספות למסגרת. ב"ש, לעומת זאת, איימה אתמול על המסגרת פעם אחת בלבד. אג'ידה לא נספר בדרך כלל כשמדברים על "השוער הטוב בארץ", אבל נכון לנתונים שאספנו עד היום*, הוא השוער שצריך לבעוט לו הכי הרבה בעיטות כדי להבקיע שער בליגת העל, ובפער ניכר מקולינאס וסטויקוביץ'. אג'ידה סופג שער אחת ל10.1 בעיטות לעומת 3 בעיטות אצל קולינאס ו2.9 בעיטות אצל סטויקוביץ'.
unnamed
הנתונים לגבי ממוצע כמות הנגיעות בכדור מדגימות במידה מסוימת את סגנון המשחק של הקבוצה האמורה בחלק האחורי: מכבי ת"א מחפשת את הנעת הכדור הזו כדי למשוך את שחקני היריבה, והשוער משמש כבלם שלישי, וכך במידה מסויימת גם בבאר שבע של השנה, שמנסה להתחיל את ההתקפות בצורה מסודרת יותר לעומת העונה הקודמת, אז אג'ידה העדיף כמעט תמיד כדור ארוך. אפשר לראות שבמכבי חיפה נמנעים השנה מהנעת כדור בחלק האחורי.

 

*אג'ידה: מח' 1-7, 9-13, 16
קולינאס: מח' 1-6, 8, 12-13, 16
ברק לוי: מח' 9-11, 13-14
ייני: מח' 8
סטויקוביץ': מח' 4-6, 10-12,
‫קליימן: מח' 1-15‬

  7 comments for “שער נעול. האם אוסטין אג'ידה הוא השוער הטוב בישראל?

 1. D! פה
  6 בינואר 2015 at 9:20 pm

  אני לא מבין את הנתונים.
  כמות בעיטות שצריך לבעוט כדי להבקיע מתבססת על סך העיטות לשער, מתוך ומחוץ לרחבה?
  יש היגיון ששוער שנבעטות לעברו 31 בעיטות מחוץ לרחבה (כמעט חצי מסך הבעיטות) ימנע חלק גדול מהן.
  מול קולינאס נבעטו רק 6?

  • איה
   6 בינואר 2015 at 11:56 pm

   אלה רק בעיטות למסגרת. סה"כ נבעטו לקולינאס 6 בעיטות למסגרת מחוץ לרחבה ועוד 21 למסגרת בתוך הרחבה.
   זה אומר שעם כל הביקורת על ההגנה של מכבי היא מאפשרת מעט מאד בעיטות נוחות ליריבה.

   • D! פה
    7 בינואר 2015 at 9:41 am

    קודם כל בוודאי. הביקורת על משחק ההגנה היא יחסית וגם בגלל שהבעיטות שכן מגיעות מגיעות ממצבים די קורצים בד"כ, בגלל שהמשחק של הקבוצה מאפשר להגיע במהירות לתוך הרחבה שלנו מול מעט שחקנים. אבל הקבוצה כנראה עושה עבודה ממש טובה למרות מה שנדמה.
    ומצד שני – אני חוזר – סיכוי טוב שאם היו בועטים מול קולינס עוד 15 בעיטות מחוץ לרחבה הנתונים הסטטיסטים שלו היו משתפרים. אלו בד"כ בעיטות שקל הרבה יותר למנוע. חלקן אפילו לא ראויות להרשם כשבעיטות, סתם דרדרלה של שחקן תקוע.

    • איה
     7 בינואר 2015 at 11:34 am

     לא בטוח, אולי פשוט היינו סופגים יותר… אצל סטויקוביץ' למשל (למרות שבאמת רוב השערים שספג לא באשמתו הישירה) יש יותר בעיטות וכתוצאה יותר ספיגות, לא שיפור סטטיסטי.

 2. D! פה
  7 בינואר 2015 at 6:03 pm

  בטוח שלא בטוח.

  • D! פה
   8 בינואר 2015 at 3:09 pm

   ובכל זאת

   When shooting at goal, there’s a massive difference in conversion rate depending on whether or not you’re in the penalty box. Thanks to @DanKennett (when writing for the StatsBomb website), we know that around one in eight shots in the box (excluding penalty kicks) results in a goal, but this drops hugely to around one in thirty-seven (excluding direct free-kicks) once you are outside the penalty area

   מתוך http://basstunedtored.com/2015/01/08/defending-the-liverpool-defence/

 3. יהודי כחול לבן
  8 בינואר 2015 at 12:43 pm

  זה לא כל השוערים! איפה שוערי הנבחרת, מרציאנו, חיימוב והרוש (למרות שההגנה של נתניה לא משהו) שמדברים על שוער מצטיין בליגת העל צריכים להתייחס לכל הליגה גם לדודו גורש, איתמר ניצן ורן קדוש מגיע מקום בטבלה. או שהכותרת לא במקומה או שאפשר להרחיב את הכתבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *