אסכולת בלבול. האם משהו השתנה במשחקים האחרונים של מכבי חיפה?

חיפה של בלבול בעטה בינתיים פחות מרחוק, שיחקה רק עם חלוץ אחד ועדיין רכה מאוד בהגנה. האם זה יספיק מול מכבי של פאקו?

חיפה מכבי תרשים2
מאז החליף מרקו בלבול את סטנוייביץ' כמאמן מכבי חיפה שיחקה הקבוצה שני משחקים, וכבר בהם יכולנו לראות כמה הבדלים במשחק שלה. ההבדל הראשון הוא המעבר למערך הכולל חלוץ בודד: בגמר גביע הטוטו אבוחצירא, ובמשחק הליגה מול הפועל פתח תקווה היה זה עמאשה.

הבדל מעניין נוסף ראינו במשחק מול הפועל פתח תקווה. עד להרחקתו של צעירי בדקות הסיום, שחקני מכבי חיפה לא בעטו פעם אחת מחוץ לרחבה במהלך משחק נייד. בימי סטנוייביץ' הקבוצה ניפקה בממוצע כ-7 בעיטות מחוץ לרחבה מדי משחק, גם אם באחוזי דיוק נמוכים. זה היה המשחק שבו חיפה איימה הכי מעט פעמים העונה על השער, 9 פעמים בלבד – אך זה משקף טוב יותר את מספר הזדמנויות ההבקעה של הקבוצה.

חיפה ממשיכה להתקשות גם בייצור מצבים במשחק מסודר, כמו בימי המאמן הסרבי.
כל  המצבים והשערים אליהם הגיעה מכבי חיפה מול הפועל פתח תקווה היו במצבים נייחים ובעיקר בהתקפות מתפרצות. ורד, עמאשה, עזרא וכליבאת ממהרים לעשות תנועה לעומק כדי לקבל את הכדור מיד לאחר שמכבי חיפה חוטפת את הכדור.
חיפה מכבי תרשים
באשר להגנה, בחיפה יכולים להיות מוטרדים מהדומיננטיות שהצליחה לייצר מולם קבוצה כמו הפועל פתח תקווה. הפועל פתח תקווה הניעה כדור ושיחקה בסבלנות ושחקני חיפה  שמרו מרחק לא לחצו בזמן ובמיקום נכון. הקושי של הירוקים להתמודד עם גיא דיין ועמרי אלטמן מעלה שאלות לגבי היכולת שלהם להתמודד במשחק הקרוב עם דור מיכה וערן זהבי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *