במצח נחושה. על בית"ר של גיא לוי

איה שורק מנסה לאפיין את סגנון המשחק של הירושלמים מאז שגיא לוי החליף את מנחם קורצקי. זה לא קל

גם אחרי שלושה משחקים, קשה עדיין להבין את המתודה ההתקפית של גיא לוי בבית"ר – מאז מונה ראינו את בית"ר נהנית משני שערים עצמיים של ק"ש ומבקיעה רביעייה סוחפת מול הפועל חיפה (כשהיא סופגת שלישייה), ומצד שני מציגה משחק חסר השראה מול סכנין. גם מול מכבי פ"ת בית"ר התקשתה מאד במשחק עומד מול קווי הגנה ממושמעים למדי של המלאבסים, שפתחו את המשחק עם שלושה בלמים (וסיימו אותו עם בלם אחד…).

מבחינת הרכב ומערך, גיא לוי הציב את אצילי דווקא כקשר מרכזי לצידו של אזולאי (ולעיתים ממן), מעט לפני פריירה. יכול להיות שהמטרה בכך הייתה להוסיף כישרון במרכז המגרש במטרה להניע כדור בצורה טובה יותר, אבל בפועל אצילי התקשה מאד בתפקיד שלו על שני צדדיו: איבד הרבה כדורים במסירות קצרות (7 איבודים במרכז המגרש) ובהגנה הראה בעיקר רכות פיזית מול קבהא וגרזיצ'יץ'.

גם אצילי וגם אזולאי שיחקו קרוב יחסית לבלמים ולפריירה, ובית"ר נראתה קצת תקועה מבחינה התקפית. בוידיאו דוגמא אחת לכך, כאשר בית"ר לא מצליחה להוציא לפועל את התבניות ההתקפיות המתוכננות שלה:

כמו שאפשר לראות בתחילת הוידיאו, אחת התבניות הייתה זו שפריירה יורד לשחק ממש בין הבלמים כדי לאפשר למגנים לשחק בעמדות גבוהות יותר. אפשר היה לצפות שעלייה כזו תביא להגבהות מוצלחות מאזור הרחבה, באגף ממש – בפועל גם מלול וגם דסה מיהרו במקרים רבים והגביהו דווקא מאזורים קרובים יותר למרכז המגרש.

מפת הגבהות מגנים

שער השוויון שקיבלה בית"ר צריך להדליק אצל גיא לוי והשחקנים שלו נורות אזהרה, משום שבתחילת המשחק נראה שהתכוננו לסיטואציה כזו. אנטל בצד ימין (משם באו עיקר ההתקפות של פ"ת עד פציעתו של בןדיין), ובצד השני ממן או אזולאי – יישרו קו עם ההגנה, הראו תיאום בחילופי השמירה ובעיקר היו אגרסיביים ותקפו את הכדור.

ובכל זאת, דווקא אחרי שמכבי פ"ת עברה למערך של שני בלמים, בית"ר קיבלה גול שלפחות שלושה שחקנים היו יכולים למנוע בפעולה די פשוטה – דסה, שדקות קודם לכן הבקיע שער אדיר נכנע ללא תנאי מול נגיחה של גיא מלמד. ממן לא השתתף בכלל במשחק ההגנה במהלך הזה, והשאיר את מלול לבד מול דור אלו. שמוליק מלול לא הראה אגרסיביות במהלך הזה וכלל לא ניסה לתקוף את אלו שהגביה בלי לחץ.

 גול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *