יהיה יוסי. על חיפה מאז הגעתם של שכטר ועטר

חיפה של סטנוייביץ' לא איפשרה ליוסי בניון לעשות את מה שהוא יודע הכי טוב - לרוץ לעומק מהקו השני. עם הצטרפותם של שכטר ועטר, זה מתחיל להראות טוב

מכבי חיפה מגיעה לקריית שמונה למה שנקרא בעגה המקומית "משחק על עונה שלמה". לאחר המפגש בינהן בסיבוב הראשון עומר קזבלנקה הצביע על הריצות לעומק של ק"ש כגורם שהכריע את המשחק. היום, חיפה ובעיקר בניון, יכולים לענות לקבוצה של בכר באותו מטבע.

בתחילת העונה, צוות נבדל העלה את השאלה האם בניון יכול לתרום מספר דוספרתי של גולים ובישולים בעונה בשלב זה של הקריירה והשאלה הזו סומנה כאחת מאלה שתגדיר את איכות הקבוצה של סטנוייביץ'. היום, 24 מחזורים אחרי, עונה קבוצתית מאכזבת ובסה"כ 2 גולים (ו-4 בישולים) מצדו של בניון (ב-14 משחקים בלבד יש לציין), נראה שעל פניו קיבלנו את התשובה אך לאור השינויים שנעשו בקבוצה בינואר האחרון, מכבי חיפה הנוכחית יכולה לאפשר ליוסי לעשות את הדבר שהוא עושה הכי טוב – לרוץ לעומק מקו שני (הרי זהבי לא באמת המציא את זה).

פוזשן

לאורך כל העונה משחק הפוזשן של חיפה לא זרם מספיק. הרכב השחקנים וסוג האיכויות שלהם פלוס תוספת של 200 טון לחץ שהתווסף ממחזור למחזור הביאו לכך שהקבוצה נראתה תקועה מאוד ברוב משחקיה. המצב הזה הביא לשני דפוסים שמאוד פגעו באפשרות של יוסי לרוץ לעומק. הראשון הוא הירידות התכופות שלו לעמדות אחוריות בניסיון לעזור בבניית המשחק והשני הוא כמות הכדורים הארוכים שהקבוצה שיחקה – מה שלא אפשר לו זמן להגיע לקו ההתקפה הראשון בתנועה מאחורה. שני אלו הביאו לנוכחות יחסית מועטת של יוסי ברחבה ולתזמון טוב של תנועה כזו לעומק.

הבאתם של פאס, חזרתו של ידין והבאתו של עטר שיפרו באופן ניכר את אפשרות משחק הפוזשן של חיפה. במשחק האחרון מול נתניה היו דקות בהן הקבוצה של בלבול נשקה את ה-70% אחזקת כדור. וזו לא רק הכמות אלא גם האיכות. כך, בניון מוצא את הזמן להכנס פנימה לרחבה באופן יעיל יותר.

 

חילופי מקום

עוד דבר שבלט בעיקר במשחק האחרון הוא התנועה המגוונת של שכטר ובעיקר עטר. הורסטיליות של השניים, הניידות שלהם והירידה שלהם לעמדות אחוריות משבשות את מבנה קו ההגנה של היריב – מה שמאפשר ליוסי למצוא את השטחים שהוא אוהב.

ככה זה עבד מול נתניה:

אם חיפה תדע לנצל את האיכות של בניון לרוץ לעומק ולמצוא את השטח בין שחקני ההגנה, חיפה תהיה בעמדה טובה להוציא משהו מהמשחק הזה ועוד יכולה למצוא את עצמה בפלייאוף העליון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *