הולך בעקבות הראש. בן שהר חוזר לישראל

לאחר עונה טובה באירופה, בן שהר חוזר לליגת העל עם משחק ראש דומיננטי ותנועה יעילה לעומק. האם שחקן החיזוק החדש יהפוך את ב"ש למועמדת רצינית לתואר?

לאחר שנים של נדודים שכללו הופעות במדי 11 מועדונים ב-5 מדינות שונות ברחבי היבשת, בן שהר חוזר לכדורגל הישראלי. אוהדי הכדורגל בישראל כבר ראו אותו מקרוב בעונת 2010/2011, כאשר הושאל מאספניול לקבוצת נעוריו, הפועל תל אביב, בה ניפק את עונת השיא שלו בקריירה עם 16 שערי ליגה ושער בשלב הבתים של ליגת האלופות.

2009 ואילך

בטבלה, שמתחילה בעונת 2009, אז שיחק שהר בדה חרפשחאפ, ניתן לראות חוסר עקביות בולט במספר השערים, אותו ניתן להסביר בפערים בין דקות המשחק. בסך הכל קצב הכיבוש של שהר עומד על כ-0.3 שערים למשחק בליגה ההולנדית, הצרפתית ובבונדסליגה השנייה במשותף. בליגה הספרדית, בה מיעט לשחק, הקצב יורד בחצי בעוד בישראל, הוא כמעט ומוכפל.

בעונה שעברה, שהר נהנה מעונתו הטובה ביותר באירופה, במדי ווילם ההולנדית. הוא הפך לחלק מרכזי בווילם, כאשר לראשונה בקריירה שיחק בקביעות באגף שמאל. הייתה זו הפעם הראשונה בה שיחק למעלה מ-2000 דקות בעונה, והוא כבש שבעה שערים, המספר הגבוה ביותר שלו לעונה מבין כל עונותיו באירופה. זוהי התפלגות איומיו על השער במהלך העונה האחרונה:

איומים והלאה

ממבט על שעריו של שהר בווילם, עולה דפוס מסוים. ארבעה מהם הגיעו מתנועה טובה לעומק בין שחקני ההגנה. כפי שניתן לראות בשער הזה. שהר נע לעומק, שובר את קו הנבדל של ההגנה, מקבל מסירת עומק ומגיע למצב של אחד על אחד מול השוער, אותו הוא מבקיע. בשער הזה למשל, שהר רץ במהירות לכיוון שער היריבה בהתקפה מתפרצת, מקבל כדור בין שחקני ההגנה, וגם כאן כובש ממצב של אחד על אחד.

גם בעונתו בהפועל תל אביב, 4 מתוך 16 השערים שכבש בליגה הגיעו לאחר שניצל את התנועה הטובה שלו. כך גם השער שכבש בשלב הבתים של ליגת האלופות, מול ליון. נקודה נוספת שיש לציין היא שבכל שלושים ושלוש הופעותיו בווילם, לא כבש שהר אף שער בנגיחה. בעונתו בהפועל תל אביב לעומת זאת, הוא כבש שהר 4 שערים כאלה, 25% מסך השערים שלו. ניתן אולי לייחס זאת לכך שבליגת העל שהר נהנה מעליונות פיזית על פני רוב השחקנים, מה שאין לו ברוב הליגות האירופיות. בסגנון המשחק של הפועל באר שבע, לשהר צפוי להיות קל יותר להביא את משחק הראש האיכותי שהראה בהפועל תל אביב לידי ביטוי, משתי סיבות עיקריות: ראשית, עקב נוכחתו של מאור בוזגלו, אחד ממרימי הכדור הטובים בליגה ומלך הבישולים של העונה שעברה. שנית, בעונה שעברה, עירוני קרית שמונה של ברק בכר, מאמן באר שבע כיום, הייתה הקבוצה שכבשה הכי הרבה שערי נגיחה בליגה.

בנוסף, אם בהפועל תל אביב 3 משעריו הובקעו לאחר כדרור והתגברות על שחקן יריב, הרי שבווילם אף לא שער אחד כלל פעולה כזאת. בעונה האחרונה הוא מיעט לנסות דריבלים, 0.6 למשחק בלבד, במקום השישי מבין שחקני ווילם.

לאורך הקריירה, לא הצליח שהר עד היום להציג שתי עונות טובות ברציפות. הוא מגיע לבאר שבע לאחר עונה טובה בווילם, ואם יצליח לגלות יציבות, להשתלב היטב ולשחזר את היכולת שגילה בעונתו היחידה בליגת העל, הפועל באר שבע תרוויח חלוץ ברמה גבוהה שיתרום לה רבות במאבקי הצמרת. כעת נותר לראות האם אכן זה יתממש ושהר יהיה זה שיסייע לבאר שבע לעשות את קפיצת המדרגה לעבר המטרה אליה היא שואפת, זכייה בתואר ראשון מאז 1997.

אל תפספסו גם:

  1 comment for “הולך בעקבות הראש. בן שהר חוזר לישראל

  1. ח זה רועיקי
    9 ביולי 2015 at 3:10 pm

    ח. זה רבין!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *