עם הבאזל

 

אחרי התיקו 2-2 שהשיגה מכבי בשבוע שעבר, היא מגיעה ביום שלישי לאחד המשחקים החשובים בתולדותיה, הגומלין מול באזל. באזל מגיעה למשחק הזה עם מצבת פצועים בעייתית, ותחסר שני שחקני מפתח – מארק ינקו החלוץ, ומתיאס דלגדו הקפטן (זאת בנוסף לקוזמאנוביץ' שעדיין פצוע).תרשים באזל

מבחינה מקצועית, את החיסרון של דלגדו, אמור למלא לוקה צופי, מלך הבישולים של הקבוצה, ששיחק במשחק בשווייץ בעמדה אחורית יותר בקישור המרכזי לצדו של אל נני. הבעיה העיקרית של באזל בחיסרון של דלגדו היא מנטלית. דלגדו בן ה-32 הוא מהשחקנים המנוסים ביותר בקבוצה, ובין השחקנים שאמורים להנהיג אותה כשהיא עם הגב לקיר.

עד שינקו נפצע במשחק בבאזל, עומרי בן הרוש התקשה מאוד עם בריל אמבולו שתופקד בכנף הימנית של התקפת באזל. לאחר הפציעה, אמבולו הוסט לעמדת החלוץ, שם עדיין היה מסוכן מאוד (וגם הבקיע שער), אך נראה היה שבאזל יכלה להיות מסוכנת יותר אם היה נשאר באגף. בן הרוש, ריקן (שעזר לו מאגף שמאל של ההתקפה) ושאר ההגנה, לא הסתדרו עם המהירות וכוח הפריצה של אמבולו.
בהקשר הזה, מכבי תצטרך להתכונן לשני תסריטים:
1. אמבולו חוזר לעמדת החלוץ.
2. אורס פישר, מאמן באזל, מנסה להפתיע את מכבי עם אלביאן אייטי הצעיר, יוצ'ירו קאקיטני או אפילו שקלזן גאשי כחלוץ מרכזי, ואמבולו עובר לאגף.

עם החזרה של ז'אן-פול בטיוס לכשירות, מכבי תצטרך לקחת בחשבון שיכול להיות מצב בו שני שחקנים מהירים בצורה יוצאת דופן, בטיוס ואמבולו, משחקים בשני האגפים, וגורמים לשחקני הכנף של מכבי לעבוד קשה יותר הגנתית, אפילו יותר מבמשחק הראשון. אם מסתכלים על המיקום הממוצע של שחקני מכבי במשחק הקודם (בתמונה המצורפת, קרדיט: האתר הרשמי של אופ"א), ניתן לראות עד כמה איגייבור וריקן השתתפו בעזרה לבן הרוש בצד שמאל. אם בטיוס יהיה זה שיפתח באגף שמאל, אגף ימין של הגנת מכבי יזדקק לעזרה דומה מאלברמן ומשחקן הקישור שיפתח בכנף הימנית.

אם מכבי מחפשת מפתחות להתמקד בהם בהגנת באזל, החוליה החלשה במשחק הראשון היתה הבלם דניאל הוך, שאיבד את הכדור שהוביל לשער השוויון של זהבי. הוך דייק ב89% מן המסירות שלו, זאת לעומת הבלם שלצידו, מארק סוחי שדייק ב97% מן המסירות שלו (אף שמסר 15 מסירות יותר ממנו). אם מכבי תנסה לייצר מחר לחץ על שחקני ההגנה של באזל, הוך וספארי (שדייק ב79% מן המסירות במשחק הראשון, במקום הלפני האחרון במדד הדיוק מבין שחקני ההרכב) הם הכתובת. עם זאת, פישר עשוי להעדיף את וולטר סמואל הוותיק, שיוסיף ביטחון וניסיון להגנה, על חשבון הוך. במקרה כזה, מכבי תצטרך לנסות ולשים דגש על האיטיות של סמואל, שעשויה להיות פתח לתנועת עומק של זהבי ובן חיים.

  2 comments for “עם הבאזל

 1. אורי
  26 באוגוסט 2015 at 10:08 am

  אני קורא כבר זמן רב את הניתוחים והמאמרים באתר, ואני נהנה בכל פעם מחדש, גם כשלא מדובר על מכבי.
  הרגשתי צורך עז להדגיש עד כמה שני המשפטים האחרונים קלעו בול, פשוט בול.
  כל הכבוד!

  • פאןפאן
   26 באוגוסט 2015 at 10:11 am

   פשוט בול! כל הכבוד על הניתוח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *