קווין דה ברוינה חוזר לאנגליה. על הרכש החדש של מנצ'סטר סיטי

עם עשרים בישולים בעונה האחרונה בוולפסבורג, ועם מהירות, דריבל ובעיטה מצויינת לשער, קווין דה ברוינה חוזר לפרמיירליג כדי להשאיר חותם.

אחד השחקנים המדוברים ביותר בחלון ההעברות הנוכחי הוא שחקנה הבלגי של וולפסבורג, קווין דה ברוינה, שחתם היום במנצ'סטר סיטי. דה ברוינה, בן 24, החל את הקריירה בגנק הבלגית בגיל 18 וכבר בעונתו הראשונה כשחקן בוגרים כבש 6 שערים ובישל 17 נוספים ב35 הופעות.

בעונת 2011/12 העפילה גנק לשלב הבתים של ליגת האלופות (כשהיא גוברת בדרך על מכבי חיפה) ושיחקה נגד ולנסיה, צ׳לסי ובאייר לברקוזן. למרות תבוסות קשות במשחקי החוץ, גנק הצליחה להשיג תוצאת תיקו 1:1 נגד צ׳לסי כאשר דה ברוינה תפס את עיניהם של ראשי המועדון האנגלי, שהחתים אותו כבר בסיום שלב הבתים. בעונת 12/13 הושאל דה ברוינה מצ'לסי לוורדר ברמן ולאחר שובו של ז׳וזה מוריניו נמכר הקשר תמורת כ-18 מיליון ליש״ט לוולפסבורג בה עשה את פריצתו. עונת השיא שלו הייתה העונה האחרונה בה בישל עבור וולפסבורג 20 שערי ליגה – שיא בבונדסליגה – וסייע לה להגיע למקום השני.

image (4)

דה ברוינה יכול לשחק בכל אחת מעמדות הקישור ההתקפי. היכולת שלו לשחק בשני האגפים מאפשרת לו להחליף צדדים תוך כדי משחק ולבלבל את הגנת היריב. במשחק מסודר הוא בדרך כלל מתופקד באגף שם הוא מקבל את הכדור ומבודד את עצמו לאחד על אחד מול המגן ובמקרים רבים מצליח לייצר לעצמו מצב הרמה מסוכן תוך שימוש ביכולתו הטכנית ובזריזותו.

ראיית המשחק של הבלגי נהדרת, ובמקרים רבים הוא מעדיף מסירה על הקרקע בין שחקני ההגנה שתציב את החלוץ מול השוער על פני ניסיון להתגבר על ההגנה בכדור גובה.

בעונה החולפת דה ברוינה העמיד ממוצע של 3.3 מסירות מפתח למשחק ו-113 בסך הכל, הגבוה ביותר בגרמניה בפער גדול מהמקום השני, מרקו רויס, עם 2.5 מסירות מפתח למשחק.

unnamed

אחד האספקטים החזקים ביותר במשחק של דה ברוינה הוא היציאה להתקפה מתפרצת. כאשר וולפסבורג השיגה את הכדור בהגנה, לרוב הכדור הגיע לדה ברוינה שהשתמש במהירות, ביכולת הטכנית ובמסירה בכדי לעבור מהגנה להתקפה לפני שההגנה היריבה מספיקה להתארגן. הבלגי ניהל את המשחק של וולפסבורג במצבים האלה ממרכז המגרש כאשר שאר שחקני ההתקפה ביצעו תנועה ללא כדור על מנת לפתוח לו אופציות למסירה ולפנות לו דרך כניסה לרחבה, או לנצל את מהירותוולקבל כדור ארוך המציב אותו מול הגנה דלילה:

דה ברוינה הוא נכס לקבוצתו במצבים נייחים. אחד התרגילים שוולפסבורג ביצעה בעונה האחרונה הוא הרמת קרן לכיוון שחקן העומד מחוץ לרחבה, ובועט את הכדור מהאוויר מבלי לעצור. כך ניצלה ההתקפה את התרכזות שחקני היריבה בתוך הרחבה והעדר הכיסוי על השחקנים המחכים מסביב לרחבה. דה ברוינה היה מעורב בתרגיל זה לעיתים כמרים הקרן ולעיתים כשחקן המקבל את הכדור מחוץ לרחבה.

בנוסף לבישולים הרבים, דה ברוינה מהווה איום גם בבעיטות מחוץ לרחבה. הבלגי מסוגל להוציא בעיטה במהירות ללא צורך לסדר לעצמו את המצב וכבש שערים נהדרים בצורה הזו. כאשר מחברים את היכולת שלו לכבוש מרחוק יחד עם המסירות המדויקות מקבלים איום רציני על ההגנה אשר עשויה לצאת לחסום את ניסיון הבעיטה שלו ובכך להשאיר שטח למסירה פנימה.

 

תרומה התקפית קשרי בונדסליגה

מנצ'סטר סיטי, שזכתה בשירותיו של הבלגי, משחקת במערך 1-3-2-4. בקישור ההתקפי משחקים הספרדים חסוס נבאס ודויד סילבה יחד עם ראחים סטרלינג, כשעל הספסל ממתין גם סמיר נאסרי. דה ברוינה מיועד ככל הנראה לאגף הימני על חשבון חסוס נבאס. נבאס עצמו רשם שורה סטטיסטית מטרידה למדי, כשבעונה האחרונה בעט 46 פעמים לעבר השער ולא כבש אפילו שער אחד.

התקפת סיטי

עם זאת, יש לקחת בחשבון את ההבדלים בסגנון המשחק בין שתי הליגות. ייתכן שלאחר שיעבור דה ברוינה מהליגה הגרמנית לאנגלית התפוקה שלו תשתנה. יהיה מעניין לעקוב איך תראה הקדנציה השנייה של הבלגי בפרמייר ליג. האם זה ייגמר כמו בצ'לסי או שמכאן הקריירה של דה ברוינה רק תמריא?

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *