מחפשים מסגרת. על בעיות ההתקפה של הפועל ת"א

עם מלך שערים בלם ושלושה איומים למסגרת במשחק, לגיא לוי נותרה עוד הרבה עבודה עם החלק ההתקפי של האדומים. איה שורק עם ניתוח בעיית המחץ של הפועל, לקראת המשחק מול בית"ר (שבת, 20:15)

אם בית"ר נראתה כמי שמוצאת את עצמה ואת ההרכב לרוץ איתו, בהפועל עדיין נתקלים בבעיות בכל חלקי המגרש, כשהחלק הבעייתי ביותר הוא משחק ההתקפה. הפועל בועטת בממוצע 9.6 בעיטות למשחק, רק 3 מהן למסגרת. משני הרומנים היא מקבלת לא מעט איומים (גם אם מעט מהם איכותיים) אבל אחריהם מעט מאד משאר שחקני ההתקפה, ומי שרואה את משחקי הקבוצה לא יתפלא שבנוסף לשניהם חולק את התואר מלך השערים דווקא בלם.

איומי הפועל

במשחק האחרון, מול פ"ת, ראינו ניסיון מעניין של גיא לוי למצוא פתרון לבעיה ההתקפית: הצבתו של בן רייכרט כחלוץ. בתפקיד הזה, רייכרט היה אמור להביא משהו מאיכויות התנועה והדינמיות שלו, כדי לנוע בעיקר למרכז המגרש ומשם לתוך הרחבה, כשהוא מנסה לערער קצת את קו ההגנה המסודר של פ"ת ולפתוח שטחים למהירות של אנטל ובומבה שעושים תנועה לעומק ותנועה אלכסונית.

הניסיון הזה הצליח להפועל במעט מדי התקפות במשחק. רייכרט נע למרכז המגרש כדי לקבל את הכדור אבל ייצר משם רק מצב אחד טוב (לתנועה אלכסונית של בומבה). הוא מיעט להכנס לתוך הרחבה ולא עשה תנועה טובה לעומק.

רייכרט

מפת המקומות בהם רייכרט קיבל את הכדור מול מכבי פ"ת

בסופו של דבר, הפועל מצאה עצמה תלויה דווקא ביכולת של משה אוחיון לרוץ לעומק או לשחק עם הגב לשער, שני דברים שהוא עושה פחות טוב מאשר למסור ולשחרר את האגפים מהעמדה הטבעית שלו במרכז השדה.

הצבתו של רייכרט בעמדה הקדמית הייתה אמורה לשפר גם את היכולת של הפועל ללחוץ את בלמי פ"ת. מול בית"ר ירושלים, פ"ת איבדה לא מעט כדורים באזורים מסוכנים בניסיון להניע את הכדור – מי שביצע את משחק הלחץ הייתה השלישיה הקדמית המהירה מאד של בית"ר, שהפתיעה את בלמי פ"ת בעשרים הדקות הראשונות וכמעט ולא חשפה את מרכז השדה. בהפועל היו אלה בעיקר רייכרט ואוחיון, והלחץ היה פחות אפקטיבי. מול המהירות של שחקני בית"ר בחלק הקדמי והתנועה הטובה של פריירה ואייבינדר לשטחים שבין קווי ההגנה, זה עלול להיות מסוכן.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *