הרווח כולו שלהם. לקראת באר שבע-אולימפיאקוס

במשחק הראשון ביוון, הפועל באר שבע הפגינה משחק הגנה מצויין ואגרסיבי, ואף הצליחה להפתיע את אולימפיאקוס בהתקפה בזכות וובה בראון. איה שורק מתכוננת לגומלין, ומזהירה מהרווח שנחשף במשחק הראשון בין שלישיית הבלמים לקישור

את המשחק הראשון מול אולימפיאקוס פתחה באר שבע במערך מעניין, שדומה שמעט הפתיע את היוונים – שלושה בלמים, שני שחקנים באמצע ושלישייה קדמית שבפתיחת המשחק חיפשה ללחוץ את ההגנה.

מערך

המיקום של השלישייה הקדמית אפשר לה להנות מטעויות של ההגנה היוונית, וכמעט הביא לשער חוץ מוקדם.

הסיפור של המשחק, בעיני, היה אמנם ההגנה המצוינת שבאר שבע הציגה (ומיד ארחיב לגביה), אבל גם התקפית בכר הפתיע עם ההצבה של בראון – שמצדו החזיר בגדול על האמון בו ונתן משחק נהדר בשני צדי המגרש. התקפית, בראון היה האקס-פקטור של באר שבע. את הדריבלים של וואקמה והמסירות של מליקסון סביר להניח שהכירו באולימפיאקוס (למרות שאת שניהם, גם עם היכרות מוקדמת, קשה לעצור כשהם מבוצעים היטב), אבל ההצטרפות של בראון להתקפה הייתה בלתי צפויה ויצרה כמה הזדמנויות מצוינות.

במצבים הנייחים באר שבע הציגה תרגיל מעניין – בראון מתמקם לפני שני שחקני קבוצתו, ומיד כשמליקסון מתחיל את הריצה לכדור, בראון נע למרכז הרחבה ואולי מנסה בכך לפרק את השמירה האישית של היוונים, ולפנות את הפינה הקרובה לאיום לשער.

כאמור, הסיפור היה בעיקר ההגנה של באר שבע. הקבוצה הייתה ממושמעת מאד ומיעטה לעשות טעויות – גם בהתגוננות, אבל גם ביציאה קדימה, שברוב המקרים לא חשפה את ההגנה. המגנים כמעט ולא ניסו לבצע דריבלים, וגם שאר השחקנים ביצעו אותם במקומות לא מסוכנים. הנה מפה של הדריבלים של באר שבע.

מפת דריבל

בפעמים הבודדות שבהן אוגו יצא עם הכדור ואיחר בשחרור שלו או התעכב בהשתלטות עליו, באר שבע נענשה כמעט מיד בהתקפה מסוכנת.

כמעט כל פעולה של ב"ש בוצעה באגרסיביות ובלי פחד ממאבקים פיסיים. באר שבע הצליחה להאט את קצב המשחק (ונעזרה לשם כך גם ב-13 עבירות שביצעה ו-15 עבירות שסחטה), לתסכל את אולימפיאקוס ולבטל את היתרון האיכותי שיש ליוונים כמעט בכל מקום במגרש – ובעיקר בשני האגפים. הניסיונות לבודד שחקנים באגפים כשלו והיוונים כמעט ולא יצרו מצבים מסוכנים משם.

בראון ואוגו היו ממושמעים מאד הגנתית ובעיקר ניידים, והגיעו בצורה טובה לכדורים תועים כשהם יוצרים יתרון מספרי מול הקשר האחורי הבודד של אולימפיאקוס בתחילת המשחק. במחצית השניה, אולימפיאקוס עיבתה מעט את מרכז השדה, והחילוף של מליקסון בראדי נועד לתת לכך מענה מסוים.

התורפה העיקרית של באר שבע הייתה ברווח שנוצר בין אוגו ובראון לבין שלישיית הבלמים, בעיקר כשהקשרים יוצאים קדימה. הרווח הזה הוא תמיד האתגר הגדול של ההגנה, אבל הוא גם המחיר שלפעמים משלמים כדי לא לאפשר ליריב יתרון מספרי באגף. סוארס, במשחק מצוין, חיפה היטב על הקישור האחורי והציג הגנה אגרסיבית ותזמון נהדר.

את מקומו של סוארס, אם בכר ימשיך לשחק עם 3 בלמים, יתפוס כנראה שיר צדק. למרות המשחק המצוין של הברזילאי, צדק לדעתי יתן לבאר שבע את הערך המוסף מבחינה התקפית, כיוון שהוא יודע להחזיק כדור ולהניע אותו בצורה טובה יותר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *